Nasze produkcje

Produkcja aktualna

Cyber Cyrano

Sztuka „Cyber Cyrano” inspirowana prawdziwą historią, jest poza tym wszystkim co związane ze współczesną rzeczywistością zarówno realną jak i wirtualną, doskonałym przykładem jak ważny jest kontakt z drugim człowiekiem, i jak istotne są relacje wybudowane na realnym gruncie. Wreszcie jak często ich brak zakłóca nam obiektywne postrzeganie rzeczywistości.

Problematyka „Cyber Cyrano” oscyluje wokół szeroko pojtych tematów zaufania, manipulacji, autokreacji, samotnoci jak i autentycznoci w budowaniu relacji poprzez współczesne i wirtualne narzdzia. Nawizujc do dziewitnastowiecznej historii „Cyrano de Bergerac” autorstwa Edmonda Rostanda, inscenizacja dramatu Istvána Tasnádiego wyprowadza na pierwszy plan łatwość manipulacji poprzez podszywanie sipod innosobza pomocmediów społecznociowych. Współczesna technologia zastpuje ówczesny list. Komunikator, zarówno tekstowy jak i wideo, wsparcie sztucznej inteligencji w generowaniu historii wykreowanej osoby, aplikacje „deep fake” i generator głosu sprawiaj, e oszustwo staje sitrudniejsze do zdiagnozowania. Dochodzimy do momentu kompletnej bezradnoci i zagubienia. Juod wielu lat człowiek zmaga siz odrónianiem treci fałszywych tzw. „fake news” od prawdziwej, rzetelnej informacji. Instrukcji jest tyle, ile jest kłamstw w internecie a jedyne czego nauczylimy si, to to, aby bybardziej czujnym, powcigliwym i nieufnym.

Zagroenia płynz kadej strony a rozwizanie, czsto z braku sił, poprzez odcicie od mediów społecznociowych, sprowadza sido skazania na samotność. Tak głęboko weszły juw naszcodzienność. Tydziebez internetu i jestemy nie na czasie, nie wiemy o czym rozmawiajnasi koledzy, z czego się śmieji czym szaniepokojeni. Czasami nawet nie rozumiemy słów. I co dalej? Nadrobienie zaległoci w przyspieszonym tempie albo rezygnacja? Co kiedy pragnienie nawizania kontaktu z drugim człowiekiem jest coraz silniejsze? Czy istnieje jeszcze moliwość na przyjaźń i akceptacjbez posiadania profilu społecznociowego, konta na serwisie internetowym?

Główna bohaterka dramatu wie doskonale jak wanym elementem naszego ycia sdzimedia społecznociowe. Widzi, jak autokreacja wpływa na popularność a tym samym jak czsto bywa daleka od prawdy. Nie wie jednak, jak niebezpieczna moe stasiz pozoru niewinna zabawa i podszywanie sipod kogoinnego. Zarówno w warstwie psychologicznej, jak i społecznej konflikt wewntrzny wyniesiony ze zwyczajnej potrzeby akceptacji i przynalenoci do grupy, swojmiardosiga nas wszystkich. Wszyscy słuchamy. Potrafimy słucha. Czy potrafimy sprawiaby nas słuchali? Co wpływa na to, e nas słuchaj? Autorytet? Czym jest dzisiaj autorytet, kiedy wszystkie autorytety z „youtuba” z milionowymi zasigami zostały judawno oplute w internecie. Pojawiajsinowe na sezon lub dwa i znikajz cigncsiw nieskoczoność listhate’u. I tak w kółko. Na codziekomunikujemy siz treci, która ma na celu wzbudziw nas zaufanie. Nierzadko je osiga. Jak czsto jednak rodki, którymi posługujsiwielkie korporacje czy tejednostki, sna granicy ogólnie przyjtej etyki? Idc dalej, gdzie sdzijej granice? Gdzie jestemy my w tym wszystkim i wreszcie „jacy” my? Jak czsto coudostpniamy, „lajkujemy” albo zwyczajnie wywietlamy z ciekawoci - podbijajc zasigi wtpliwej treci? Jak czsto stajemy sijej narzdziem i nonikiem?

Autor: István Tasnádi

Przekład Jolanta Jarmołowicz, Sylwia Bogdańska

Reżyseria i multimedia Przemysław Żmiejko
Scenografia i kostiumy Bożena Ślaga

Muzyka Filip Sternal

Ruch sceniczny Marcin Rogalski

prawa autorskie reprezentuje Agencja Adit

Występują: Paulina Kulas, Magdalena Walkiewicz, Jakub Mikulak

Data Premiery w Teatrze IMKA

12 stycznia 2024 roku Teatr Imka w Warszawie

Produkcja aktualna

Imieniny Świętego Mikołaja

Święty Mikołaj rozdał już prezenty wszystkim dzieciom na świecie. Zasiadł teraz wygodnie w fotelu i popija gorącą herbatę z miodem.

Już za chwilę uda się na zasłużony odpoczynek. Nagle porywisty, zimowy wiatr przywiewa Śnieżynkę Biały Puszek! Trochę szalona i dziwna z początku Śnieżynka ląduje wprost na podwórzu Świętego Mikołaja…

Co wyniknie z tego nieoczekiwanego spotkania? Jeśli chcecie dowiedzieć się, przybywajcie do ośnieżonego Teatru! Tylko u nas dowiecie się skąd wziął się Święty Mikołaj i jak przygotowuje się prezenty w dalekiej Laponii.

Wraz ze Śnieżynką Białym Puszkiem zaśpiewacie zimową piosenkę, wystąpicie w mikołajkowej orkiestrze symfonicznej i sprawdzicie, kto z Was mógłby zostać Świętym Mikołajem. Razem odkryjemy tajemnicę Świąt Bożego Narodzenia.

Uwaga! Niespodzianką dla imieninowych gości będzie pokaz mody mikołajkowej!

Spektakl dla dzieci w wieku 3-7 lat
Data premiery:Teatr Imka w Warszawie 3 grudnia 2022 roku
(Prapremiera odbyła się w Teatrze Kamienica 8 grudnia 2013 roku)

Scenariusz i reżyseria: Hanna Kochańska, Jacek Zawada

Występują w rolach:

Śnieżynki: Hanna Kochańska

Mikołaja: Jacek Zawada

Premierowe piosenki: Jacek Zawada

Opracowanie muzyczne: Mateusz Dębski

Scenografia i kostiumy Wojciech Stefaniak

Projekt plakatu i opracowanie graficzne: Piotr Grzegorzewski

Produkcja: Booking Place sp. z o.o.

Produkcja aktualna

Ania z Zielonego Wzgórza

Ania Shirley, nastoletnia bohaterka powieści Lucy Maud Montgomery, romantyczna, osobliwa dziewczynka walcząca o swoje marzenia, roztaczająca wokół siebie wielka radość i miłość. Jej przygody od lat zachwycają, bawią i wzruszają czytelników.

Specjalnie dla Młodych Widzów marzycielska Ania ożywiona na scenie Teatru, tu skradnie serca swych opiekunów-Maryli i Mateusza- rozbawi Was do łez i pokaże, że wiara w marzenia czyni cuda, a bycie damą nie zależy od ilości kwiatów na kapeluszu, ale od tego jak potrafimy wybrnąć z każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji. Niech na dzisiejszym przedstawieniu Ania zostanie Waszym przewodnikiem po Zielonym Wzgórzu i napełni Wasze serca radością!

Scenariusz według powieści L. M. Montgomery / reżyseria: Karol Stępkowski

muzyka: Mateusz Dębski

scenografia i kostiumy: Małgorzata Grabowska-Kozera i Marta Kozera

w roli Ani: Olga Sarzyńska

w pozostałych rolach:

Joanna Pach-Żbikowska,Katarzyna Skarżanka, Anna Zagórska,
Witold Bieliński i Karol Stępkowski

Produkcja Booking Place sp. z o.o.

Premiera galowa 18 marca 2012 roku w Teatrze 6 Piętro

(aktualnie w repertuarze Teatru Kamienica w Warszawie)

Produkcja ARCHIWALNA

Wszystko o kobietach

Pięć różnych historii, składa się na studium natury kobiecej. Co chwilę przenosimy się w czasie i przestrzeni, a aktorki przeistaczają się w kolejne wcielenia niemal na naszych oczach.

Często powtarzane opowieści na temat kobiecej emocjonalności są tu zaprezentowane z dużą dawką humoru, a przewrotność kobiecego charakteru stanowi dla widza wyśmienitą zabawę i zmusza do chwili refleksji.
Pięć różnych historii kobiet, które różni wiek, stan cywilny, sytuacja zawodowa i osobista. Wydawać by się mogło, że są to odrębne życiorysy, ale szybko można się zorientować, że wszystkie w jakiś sposób się łączą.
Co zatem może łączyć: trzyletnią Mimi, mieszkankę Domu Seniora i Córkę odwiedzającą Matkę w jej sześćdziesiąte urodziny? Wszystkie łączy pragnienie, aby kochać i być kochaną.
Spektakl tętni humorem, poruszając jednocześnie tematy ważne takie jak przyjaźń, lojalność, zaufanie i pragnienie miłości.

Autor: Miro Gavran / Przekład: Anna Tuszyńska / Reżyseria: Tomasz Obara

Scenografia: Wojciech Stefaniak
Kostiumy: Ewa Gdowiok
Projekt plakatu: Michał Buczyński-Pałka
Zdjęcia: Rafał Latoszek
obsada:
Dorota Deląg, Magdalena Nieć, Daria Widawska

Produkcja: Booking Place sp. z o.o. i Rain Drop Productions

Premiera galowa 6 września 2010 roku Teatr Capitol w Warszawie