Nasze produkcje

Produkcja aktualna

Cyber Cyrano

Rzecz o codzienności współczesnej młodzieży – jej zanurzeniu w wirtualnej rzeczywistości, poszukiwaniu własnej tożsamości oraz zagubieniu w świecie Internetu, portali społecznościowych, czatów.

Historia nastolatków pokazuje, jak łatwo zatracić własną osobowość, ukrywając się za wymyślonym nickiem, jak można manipulować ludźmi sprzed monitora swojego komputera oraz do jakich tragicznych w skutkach wydarzeń może prowadzić z pozoru niewinna zabawa...

Internet przedstawiony jest tu jako świat nieograniczony, nieskończony i przede wszystkim wykreowany przez ludzi. Świat, który od początku swojego istnienia jest budowany i rozwijany przez każdego, kto ma do niego dostęp. Świat, z którego nigdy nie znika nic, co kiedykolwiek się w nim pojawiło (wgrane, wysłane gdziekolwiek i do kogokolwiek). Jest to z jednej strony przestrzeń niebezpieczna, groźna, tajemnicza i nieprzewidywalna, z drugiej zaś - nieodkryta, dająca nowe możliwości, inspirująca do działania, pobudzająca kreatywność, niezwykle ciekawa i kusząca swą atrakcyjnością. To w niej właśnie bohaterowie dramatu poruszają się swobodnie, z pełną gracją, wdziękiem, swobodą i spokojem, sprawiając wrażenie, jakby rzeczywistość ta była miejscem ich narodzin, domem, azylem.

Spektakl dla młodych widzów, realizowany z wykorzystaniem środków multimedialnych, umożliwiających efektowne łączenie świata rzeczywistego z generowanym komputerowo.

Autor: István Tasnádi

Przekład Jolanta Jarmołowicz, Sylwia Bogdańska

Reżyseria i multimedia Przemysław Żmiejko
Scenografia i kostiumy Bożena Ślaga

Muzyka Filip Sternal

Ruch sceniczny Marcin Rogalski

prawa autorskie reprezentuje Agencja Adit

Występują: Paulina Kulas, Magdalena Walkiewicz, Jakub Mikulak

Data Premiery w Teatrze IMKA

wrzesień 2023

Produkcja aktualna

Imieniny Świętego Mikołaja

Święty Mikołaj rozdał już prezenty wszystkim dzieciom na świecie. Zasiadł teraz wygodnie w fotelu i popija gorącą herbatę z miodem.

Już za chwilę uda się na zasłużony odpoczynek. Nagle porywisty, zimowy wiatr przywiewa Śnieżynkę Biały Puszek! Trochę szalona i dziwna z początku Śnieżynka ląduje wprost na podwórzu Świętego Mikołaja…

Co wyniknie z tego nieoczekiwanego spotkania? Jeśli chcecie dowiedzieć się, przybywajcie do ośnieżonego Teatru! Tylko u nas dowiecie się skąd wziął się Święty Mikołaj i jak przygotowuje się prezenty w dalekiej Laponii.

Wraz ze Śnieżynką Białym Puszkiem zaśpiewacie zimową piosenkę, wystąpicie w mikołajkowej orkiestrze symfonicznej i sprawdzicie, kto z Was mógłby zostać Świętym Mikołajem. Razem odkryjemy tajemnicę Świąt Bożego Narodzenia.

Uwaga! Niespodzianką dla imieninowych gości będzie pokaz mody mikołajkowej!

Spektakl dla dzieci w wieku 3-7 lat
Data premiery:Teatr Imka w Warszawie 3 grudnia 2022 roku
(Prapremiera odbyła się w Teatrze Kamienica 8 grudnia 2013 roku)

Scenariusz i reżyseria: Hanna Kochańska, Jacek Zawada

Występują w rolach:

Śnieżynki: Hanna Kochańska

Mikołaja: Jacek Zawada

Premierowe piosenki: Jacek Zawada

Opracowanie muzyczne: Mateusz Dębski

Scenografia i kostiumy Wojciech Stefaniak

Projekt plakatu i opracowanie graficzne: Piotr Grzegorzewski

Produkcja: Booking Place sp. z o.o.

Produkcja aktualna

Ania z Zielonego Wzgórza

Ania Shirley, nastoletnia bohaterka powieści Lucy Maud Montgomery, romantyczna, osobliwa dziewczynka walcząca o swoje marzenia, roztaczająca wokół siebie wielka radość i miłość. Jej przygody od lat zachwycają, bawią i wzruszają czytelników.

Specjalnie dla Młodych Widzów marzycielska Ania ożywiona na scenie Teatru, tu skradnie serca swych opiekunów-Maryli i Mateusza- rozbawi Was do łez i pokaże, że wiara w marzenia czyni cuda, a bycie damą nie zależy od ilości kwiatów na kapeluszu, ale od tego jak potrafimy wybrnąć z każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji. Niech na dzisiejszym przedstawieniu Ania zostanie Waszym przewodnikiem po Zielonym Wzgórzu i napełni Wasze serca radością!

Scenariusz według powieści L. M. Montgomery / reżyseria: Karol Stępkowski

muzyka: Mateusz Dębski

scenografia i kostiumy: Małgorzata Grabowska-Kozera i Marta Kozera

w roli Ani: Olga Sarzyńska

w pozostałych rolach:

Joanna Pach-Żbikowska,Katarzyna Skarżanka, Anna Zagórska,
Witold Bieliński i Karol Stępkowski

Produkcja Booking Place sp. z o.o.

Premiera galowa 18 marca 2012 roku w Teatrze 6 Piętro

(aktualnie w repertuarze Teatru Kamienica w Warszawie)

Produkcja ARCHIWALNA

Wszystko o kobietach

Pięć różnych historii, składa się na studium natury kobiecej. Co chwilę przenosimy się w czasie i przestrzeni, a aktorki przeistaczają się w kolejne wcielenia niemal na naszych oczach.

Często powtarzane opowieści na temat kobiecej emocjonalności są tu zaprezentowane z dużą dawką humoru, a przewrotność kobiecego charakteru stanowi dla widza wyśmienitą zabawę i zmusza do chwili refleksji.
Pięć różnych historii kobiet, które różni wiek, stan cywilny, sytuacja zawodowa i osobista. Wydawać by się mogło, że są to odrębne życiorysy, ale szybko można się zorientować, że wszystkie w jakiś sposób się łączą.
Co zatem może łączyć: trzyletnią Mimi, mieszkankę Domu Seniora i Córkę odwiedzającą Matkę w jej sześćdziesiąte urodziny? Wszystkie łączy pragnienie, aby kochać i być kochaną.
Spektakl tętni humorem, poruszając jednocześnie tematy ważne takie jak przyjaźń, lojalność, zaufanie i pragnienie miłości.

Autor: Miro Gavran / Przekład: Anna Tuszyńska / Reżyseria: Tomasz Obara

Scenografia: Wojciech Stefaniak
Kostiumy: Ewa Gdowiok
Projekt plakatu: Michał Buczyński-Pałka
Zdjęcia: Rafał Latoszek
obsada:
Dorota Deląg, Magdalena Nieć, Daria Widawska

Produkcja: Booking Place sp. z o.o. i Rain Drop Productions

Premiera galowa 6 września 2010 roku Teatr Capitol w Warszawie