Imieniny Świętego Mikołaja

Twórcy

Scenariusz i reżyseria: Hanna Kochańska, Jacek Zawada

Premierowe piosenki: Jacek Zawada

Opracowanie muzyczne: Mateusz Dębski

Scenografia: Wojciech Stefaniak

Kostiumy: Aneta Suskiewicz 

Projekt plakatu i opracowanie graficzne:  Piotr Grzegorzewski

 

 

OBSADA

Hanna Kochańska w roli Śnieżynki Biały Puszek

Jacek Zawada w roli Świętego Mikołaja

 

W sezonie teatralnym 2023/2024 spektakl grany jest w dwóch lokalizacjach:

Mała Warszawa, ul. Otwocka 14, Warszawa

Teatr IMKA, ul Kocjana 3, Warszawa

 

NAJBLIŻSZE SPEKTAKLE

Opinia widzów:

„Świetne przedstawienie! Fantastyczne kostiumy, dekoracje i oczywiście aktorzy. Bardzo dobrze się bawiliśy (zarówno my jak i 3 letnia córka 🙂 Gorąco polecam !”

Ania, biletyna.pl

„Niezwykle błyskotliwa i zabawna historia. Świetna zabawa dla dzieci jak i dorosłych. Polecam.”

Kasia, biletyna.pl

Zastanawialiście się kiedyś, co by było, gdyby to Święty Mikołaj obchodził swoje imieniny, a dzieci miałyby za zadanie zrobić mu niespodziankę?

Po raz pierwszy w historii 6 grudnia dzieci obdarowują Mikołaja w dniu jego imienin – prezentem z samych siebie, odwiedzając go w jego lapońskim domu. Nasz spektakl uczy empatii i odkrywa sens Świąt Bożego Narodzenia, uświadamiając widzom, że ważniejsze od prezentów zakupionych w sklepie jest spotkanie z drugim człowiekiem, poświęcony mu czas, obecność, czyli po prostu ofiarowanie prezentu z samego siebie.

  

W spektaklu „Imieniny Świętego Mikołaja” święta nabierają głębszego znaczenia. Odkryjemy, że prawdziwa radość płynie nie z otrzymywania, ale z dawania. Kiedy porywisty wiatr przynosi do domu Świętego Mikołaja Śnieżynkę o imieniu Biały Puszek, rozpoczyna się niezwykła przygoda, która wprowadza zamieszanie w przygotowaniach do świąt. Przybycie Białego Puszka wprowadza nie tylko radość i zabawę, ale również wiele niespodziewanych sytuacji. Dzięki Śnieżynce dzieci z całego świata dowiadują się, skąd wziął się Święty Mikołaj i jak w Laponii tworzy się prezenty. Biały Puszek staje się przewodnikiem po zakamarkach domu Mikołaja, a także inspiruje do stworzenia wyjątkowej piosenki i muzycznego występu. Wspólnie odkryjemy, że najcenniejsze są te prezenty, które noszą w sobie ciepło, miłość i zrozumienie. Serdecznie zapraszamy do ośnieżonego Teatru, gdzie magia, muzyka i prawdziwy duch świąt staną się rzeczywistością!

 

 

 

Spektakl dla dzieci w wieku 4-9 lat                   

Czas trwania spektaklu: 80 minut

Premiera na scenie Teatru IMKA: 3 grudnia 2022

Produkcja: Booking Place sp. z o.o